Temakveld med ROS - Spiseforstyrrelser

I samarbeid med ROS inviterer Kjenn skole foresatte til temakveld om Spiseforstyrrelser 19. mars.  


Dato: 19. mars 2024

Tid: 17:00 - 18:30

Sted: Kjenn skole, Torget

Tirsdag 19. mars kl. 17:00 kommer ROS - Rådgiving for spiseforstyrrelser - til Torget på Kjenn skole for å holde foredrag om spiseforstyrrelser hos barn og unge til våre tenåringsforeldre. ROS har lang erfaring med å støtte de som er berørt av spiseforstyrrelser, og deres kunnskap og innsikt vil være nyttig for både foreldre og ansatte ved skolen vår. 

Spiseforstyrrelser er en utfordring som dessverre er altfor vanlig blant ungdommer i dag. Det er en kompleks problemstilling som kan påvirke både fysisk og mental helse, og det er viktig at vi som foresatte og voksne er informert og engasjert i å støtte våre barn og elever gjennom disse utfordringene. 

Temaene vi vil diskutere er viktigheten av å være oppmerksom på tegn og symptomer på spiseforstyrrelser, hvordan man kan støtte ungdommer som sliter, og hvilke ressurser og støttetjenester som er tilgjengelige. Målet med møtet er å øke bevisstheten rundt dette temaet og få råd til hvordan vi kan jobbe mot forebygging og støtte. 

Temakvelden er et frivillig tilbud, vi oppfordrer alle foresatte til å delta. 

Har du spørsmål?

Dina Mahmood El-Khatib
Lektor m/tilleggsutdannelse