Kjære foresatte,
Vi ønsker alle våre nye førsteklassinger og deres familier hjertelig velkommen til skolestart hos oss mandag 18. august. Vi starter på to ulike klokkeslett, men alle skal ha mottatt en Vigilo-SMS med informasjon om når de skal møte. Lærerne tar kontakt for å dobbeltsjekke dette i neste uke.
Det blir opprop ute i skolegården, der elevene får vite hvilken gruppe de skal være i. Frem til høstferien vil elevene være i fleksible grupper, slik at vi kan bli bedre kjent med dem både faglig og sosialt. Endelige klasser settes innen høstferien (uke 40), og vi vil ha god dialog med foresatte underveis dersom det blir endringer i gruppetilhørighet.
Onsdag 3. september kl. 17.00 arrangerer vi høstens obligatoriske foreldremøte for 1. trinn. Kvelden starter med informasjon fra rektor, før lærerne overtar møtet. Vi forventer at samtlige barn er representert under foreldremøtet, så vennligst sørg for at dette prioriteres.
Vi gleder oss til å møte dere – og til å starte det som blir mange gode skoleår på Benterud skole.
Kjære ny 1. klassing på Benterud skole,
Hei!
Jeg heter Christopher, og jeg er rektor på Benterud skole. Jeg vil bare si at jeg gleder meg veldig til å treffe deg på din aller første skoledag mandag 18. august! Noen har allerede hatt litt tid på SFO, mens andre kommer til skolen for aller første gang.
Når du kommer, møtes vi ute i skolegården. Der kommer jeg til å rope opp navnet ditt, så du vet hvilken gruppe du skal være i. Du får møte læreren din og flere nye venner som skal begynne i 1. klasse sammen med deg.
De første ukene kommer du nok til å være i litt forskjellige grupper. Det gjør vi for å bli godt kjent med deg – både hva du liker å gjøre, og hvordan du lærer best. Etter høstferien skal du være i en fast klasse som du skal gå i resten av skoleåret her.
Vi skal lære masse nytt, leke, utforske og finne på mange fine ting sammen. Her er det veldig mange flinke voksne som skal passe på at du har det bra, både i skoletiden og på SFO. Jeg tror dette kommer til å bli en kjempegod start på skolen for deg!
Vi sees snart – jeg gleder meg! 😀
